Podzimní péče o zahradu

Zahrádka na podzim potřebuje rovněž zvláštní péči a starost. Zde vám popíšeme, co je zapotřebí vše udělat než přijde zima. odzimní péče o trávní Podzim přichází každým rokem pomalu, ale jistě. Rána bývají chladnější, takže tráva roste pomaleji než v letních měsících. Při sekání trávy proto mírně zvyšte pojezd své sekačky. I tráva na podzim potřebuje […]

Zahrádka na podzim potřebuje rovněž zvláštní péči a starost. Zde vám popíšeme, co je zapotřebí vše udělat než přijde zima. odzimní péče o trávní

Podzim přichází každým rokem pomalu, ale jistě. Rána bývají chladnější, takže tráva roste pomaleji než v letních měsících. Při sekání trávy proto mírně zvyšte pojezd své sekačky. I tráva na podzim potřebuje ošetřit, zvláště proti zimním plísním, proto trávník trochu pohnojte a především provzdušněte.

Úklid spadaného listí

Další podzimní prací na zahrádce je důkladný úklid spadaného listí. Tahle práce je vždycky nevděčná, ale spadané listí je potřeba uklidit. Spadané listí můžete také například použít ke kompostování.

Odplevelení a zalévání 

I na podzim nesmíme zapomínat na pravidelné zalévání, poněvadž rostliny a keře potřebují na zimu absorbovat co nejvíce vody. Ze zmrzlé půdy totiž dlouhé měsíce žádnou vodu příliš nenaberou.

Před příchodem zimy nezapomeňte odplevelit všechny políčka a záhonky. Tím si uspoříte mnoho cenného času na jaře, neboť plevel dokáže být po zimě velice nepříjemný.

Vysazování

Podzimní čas je ideální pro vysazování především ovocných stromků a cibulovin. Vysazovat však můžete rovněž růže nebo například maliny a rybíz. Při této činnosti budete potřebovat kvalitní rýč, neboť musíte vykopat uspokojivě hlubokou díru, kterou důkladně prolijete vodou. Po nasáknutí vody pak vložte do díry sazenici a zahrňte ji novou hlínou. Novým sazenicím můžete ještě pomoc tím, že do hlíny dáte zvolna rozpouštějící hnojivo, které se rozpouští několik měsíců.

Další práce

Před příchodem zimy nezapomeňte zakrýt všechny keře a keříky chvojím nebo kvalitní geotextilií. Háklivé rostliny, které by v zimních měsících pravděpodobně uhynuly, dejte do vytápěných prostor. S příchodem prvních mrazíku na zahradě zastavte přívod vody, ukliďte hadice a nezapomeňte vypustit veškerou vodu z potrubí.

Přidat komentář