Na zahradě jako král

Ve slunečném počasí mnoho lidí rádi tráví svůj volný čas venku na zahradě. Na zahradě se dá dělat mnoho činností, někdo rád pěstuje ovoce, zeleninu nebo okrasné květiny, jiní si zde rád zahraje například badminton nebo jiné hry a pro mnohé je to místo, kde si budou moci odpočinout, posedět s rodinou anebo přáteli. Ať už na zahradě děláte cokoliv, určitě oceníte, když zde budete mít pohodlný nábytek, do kterého se budete moci usadit.

Kvalita je důležitá

Jestliže vybíráte zahradní nábytek, je potřeba zohlednit několik aspektů. Tím nejdůležitějším je kvalita, aby vám nábytek sloužil několik let a přitom stále vypadal jako nový, je potřeba vybrat si kvalitní materiál anebo výbornou kombinaci materiálů. Poslední dobou je velmi oblíbený ratan, neboť působí elegantně, nadčasově a zároveň luxusně a moderně, což je všechno, co od nábytku chceme. Ratan existuje v několika úpravách, díky čemuž je velmi odolný. Navíc když si na tento nábytek dáte nějaké pohodlné polstrování, budete se zde cítit jako král.

Vhodná sestava pro vás

Výhodou je, že můžete vybírat z mnoha sestav, které se liší nejen barvou, ale také velikostí anebo provedením, například byste měli vědět, zda toužíte mít pohodlná křesílka a pohovku, anebo zda chcete jídelní stůl a židle. Po pohodlné pohovce na venek touží mnozí, ovšem záleží na tom, kam si nábytek umístíte, neboť taková to sestava se spíše hodí na terasu, vetší balkón a podobně. Naopak pokud chcete něco ke krbu, u čeho budete pravidelně jíst, pak je lepší zvolit jídelní stůl a židle, na které si také můžete pořídit polstrování, aby byly opravdu pohodlné. Dobré je také zvážit, kolik lidí se bude na zahradě pravidelně scházet, abyste měli dostatek místa pro všechny.

Musíte vědět, kam to uložit

Zahradní nábytek by neměl být celoročně venku, neboť nepříznivé počasí může zkrátit životnost nábytku, a proto byste měli mít nějaké místo, kde budete moci nábytek uskladnit. Do garáže se většinou nevejde a vynášet je na půdu může být komplikované. V takovém případě je nejlepší zvolit zahradní domek, do kterého můžete uložit nejen nábytek, ale také různé náčiní na grilování, dřevěné příbory, květináče, jízdní kola a podobně, to závisí na tom, jakou velikost zvolíte. Mimo jiné je dobré mít venku také například truhlu, která se také dělá z ratanu, takže bude ladit se soupravou. Výhoda je, že zde můžete dát polstrování, když nebudete využívat nábytek, aby vám na něj třeba nepršelo anebo nesedala rosa a podobně.

Na zahradě byste se měli cítit příjemně a to vám může zajistit i vhodný zahradní nábytek. 

Publikováno: 28. 07. 2021

Kategorie: Zahradní stavby a nábytek

Autor: Denisa Palková