Zahradní nábytek pro příjemné venkovní posezení

Krásné počasí doslova láká k posezení venku a k tomu patří pohodlný zahradní nábytek. Záleží na možnostech každého z nás, jestli své místo k venkovnímu odpočinku budeme mít pod pergolou, na terase, nebo jestli dáme přednost tomu být blíž přírodě a zahradní sestavu si umístíme pod strom. Na každé z těchto míst je ale vhodný jiný typ venkovního nábytku.

Zahradní sestava z přírodního ratanu – dokonalé místo pro odpočinek

Pod pergolou nebo na terase, která je částečně zastřešená, můžeme mít nábytek, kterému příliš neprospívá déšť, ani přímé sluneční paprsky. Ti, kteří mají rádi čistě přírodní materiály, jistě zvolí nábytek z přírodního ratanu. Tento typ zahradního nábytkuperfektní design a v kombinaci s pohodlnými polštáři udělá z terasy dokonalé místo pro odpočinek.

Nábytek z umělého ratanu pro posezení u bazénu

Na otevřenou terasu nebo k bazénu se skvěle hodí zahradní sestava z umělého ratanu. Nábytek z umělého ratanu má mnoho výhod – je lehký, pevný, stálobarevný a nevyžaduje údržbu. Když ratanový nábytek doplníme polštáři a polstry s venkovní povrchovou úpravou, tak si z venkovního nábytku vytvoříme letní verzi obývacího pokoje.

Teakovému dřevu místní klima neublíží

Dřevěnému zahradnímu nábytku z teakového nebo eukalyptového dřeva déšť ani sluneční paprsky neuškodí, pouze se mírně změní jeho barva. Tento typ nábytku se vyrábí v mnoha typech a provedeních, proto si můžeme si vybrat sestavu, která nám bude přesně vyhovovat. Také umístění zahradního nábytku z tropických druhů dřeva je jen na nás, protože mu místní klima neublíží. Aby tento nábytek vypadal stále pěkně, musí se každoročně udržovat.

Venkovní nábytek na chalupu

Pokud máme chalupu ve staročeském stylu, tak si jistě vybereme klasické zahradní stoly, židle a lavice vyrobené z tuzemských druhů dřeva. Tento nábytek se bude skvěle vyjímat pod starým stromem poskytujícím chladivý stín. Nábytek se většinou dodává bez povrchové úpravy, každý si tedy může zvolit barvu, která mu nejvíc vyhovuje. Zahradní nábytek můžete natírat jak barvami, tak lazurami na dřevo, které velmi efektivně prokreslí jeho strukturu. Díky takovému nátěru získáte jedinečný kus nábytku, který opravdu stojí zato.

Publikováno: 07. 06. 2022

Kategorie: Zahradní stavby a nábytek

Autor: Denisa Palková