Barvy hrají v našem životě důležitou roli

Malování interiéru našeho bytu může být dokonalá zábava, je to především hra s naší fantazií. Mnozí ale malování spíše považují za nutnost, jak zútulnit nás byt, ale při představě, že bychom museli vše vyklidit a na konci celé akce zase znovu dát do pořádku nás zrovna moc neláká. Barvy jsou v našem životě hodně důležité, protože ovlivňují naši náladu a dokážou do místnosti vnést život.

Jakými barvami vymalovat byt - malirstvi-praha.cz

Jednoznačně královnou mezi barvami je bílá. Dá se kombinovat s jakoukoliv jinou barvou. Bílá barva určuje klidnou náladu, proto je lepší ji používat v ložnicích a koupelnách. Současně může bílá barva vyvolat pocit nemocniční sterility, takže stěny pak mohou být ozdobeny dekorativními prvky ve světlých odstínech červené, modré nebo jiné barvy. Na bílé zdi můžeme zavěsit dekorace interiéru a obecně bílá místnost umožňuje implementovat téměř jakýkoli nápad. Samozřejmě, že pro někoho může být bílá barva poněkud nudná, ale vzhledem k tomu, že existují dokonce i tapety, kterými můžeme stěny dobře oživit, je bílá prostě in.

Dětský pokoj

U malování dětského pokoje bychom měli především dát pozor na to, aby místnost nebyla příliš barevná. Stačí dva až tři odstíny a pokojík může vypadat úchvatně. Navíc u dětského pokoje si mžeme vyhrát s fantazií. Zkusme použít v dětském pokoji barvy, které lze snadno očistit, jsou tedy odolné vůči nečistotám a otěru, a hlavně jsou zdravotně nezávadné. Stěna v dětském pokoji chce především nápad. Příliš jednoduché a fádní stěny dětského pokoje mohou dětskou duši zklamat. Proto bychom měli nechat své ratolesti, aby si sami řekli, jak by měl jejich pokoj vlastně vypadat. Na trhu může najít i barvy, které připomínají klasickou tabuli, na kterou se dá malovat křídou. Děti tak mají o zábavu postaráno. Malirstvi-praha.cz - dokonalost v každém detailu.

Vymalovat stěny ale nestačí

Jestliže se tedy chystáme na malování stěn našeho interiéru, musíme si nejdříve uvědomit, že je potřeba stěny ošetřit, aby nám později malba neopadala. Je třeba nejdříve odstranit starou malbu, vyrovnat nerovnosti a nedokonalosti, dírky například po skobičkách, na kterých viseli obrazy je třeba vyplnit sádrou nebo tmelem k tomu určený a podobně. Také vhodná je impregnace , aby malba lépe přilnula ke stěně. O všem se ale můžeme poradit s profesionály, kteří vědí, jak svou práci dělat dobře a zodpovědně.

Malíři dnešní doby - malirstvi-praha.cz

Pokud čekáme, že k nám přijde malíř s papírovou čepicí, tak jsme na omylu. Malíři dnešní doby disponují potřebným moderním náčiním, které je k takové práci potřeba, i když štafle budou i tady potřeba. Při výběru barev berou v úvahu mnoho faktorů: typ místnosti, vlhkost, světlo, teplotu atd. Pro vlhké místnosti i koupelnu je vhodné stěny natírat barvou odolnou proti vlhkosti. Malíři , malirstvi-praha.cz ,mají ale i skvělé nápady, jak byt vylepšit a nemusí to být jen o barvách. Do popředí se dostává i dávno zapomenutý vzorovaný pryžový váleček, který dodá stěně jedinečnost a originalitu. Vzorů existuje spousta a na nás je, jaký bychom si vybrali. Každopádně jejich odbornost je zde na místě a můžeme se v tomto směru na ně stoprocentně spolehnout.

Publikováno: 10. 11. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Denisa Palková