Finská sauna znamená nový rozměr saunování

Jistě jsou vám známy ty klasické modely saun z filmů nebo odjinud. Oblaka páry zahalují celý prostor a skoro není vidět, jestli vevnitř někdo je nebo není, když se na žhavé kameny vylije naběračka vody. Finská sauna ovšem nabízí dva způsoby saunování. Buď tento, nebo naprosto suchý, kdy kameny vůbec nepřijdou do styku s vodou a jen zahřívají místnost. Tzv. vlny páry lze vytvářet nárazově pomocí polévání vodou, nebo se o to může postarat automatika – finská kamna, která si hlídají vlhkost vzduchu a postupně „dopařují“.

Na míru vašemu tělu, domovu, vkusu a potřebám

Jestli váš možnost finské sauny a jejích více možnosti zaujala, stačí velmi jednoduše kontaktovat naši firmu a domluvit se na navržení stavby přímo pro vaše prostory. Tak, aby vyhovovala vašim podmínkám, specifikacím a krásně zapadla. Naši lidé prozkoumají cílové místo, tedy dům, byt nebo chatu, a navrhnou ideální řešení. To spočívá v kombinaci tvarů, materiál§ a případných doplňků finské sauny. Můžeme například přidat i terapii nebo velmi oblíbené prosklení prostoru. Finské sauny produkujeme a stavíme výhradně v rámci České republiky a výlučně ruční výrobou. Pro zajištění opravdu špičkové kvality celého servisu je na místě staví osoby, které saunu přímo vyráběly.

Zdravotní přínosy bez diskuse

Pravidelné saunování cca jednou týdně s vámi může provést pravé divy a dá se s ním začít v kteroukoli roční dobu. Při dodržení všech zásad a pravidel zlepšíte svou imunitu a termoregulaci, zbavíte se stresu a únavy a pokud vás trápí například prokrvení končetin, finská sauna tohle velmi zlepší. Tohle všechno samozřejmě působí i na psychiku člověka. Pobyt ve finské sauně zbavuje stresu či depresí, protože vyplavuje do těla endorfiny a dovoluje skutečné uvolnění. Endorfiny jsou tzv. hormony štěstí a jejich přítomnost řetězově působí na další složky v mozku, takže se člověk cítí obecně lépe. Naše firma nabízí finské sauny jako venkovní i domácí model.

Nebuďte tam moc dlouho

Zmínili jsme se o několika pravidlech pro přínosné saunování. V první řadě není dobré trávit ve finské sauně příliš mnoho času. Pokud začínáte, dejte si to po minutách a pozorujte vlastní tělo, jak na teplotní extrém reaguje. Pak postupně přidávejte, ale nebuďte v sauně déle než 15 minut. Ideální čas je někde mezi 5ti a 15ti minutami při vlhkosti kolem 20% a teplotě 90 - 100 stupňů Celsia. Vždycky sledujte reakce svého těla a nepřecházejte z tepla do chladu skokově. Netrénovaný organismus zažívá teplotní šok a mohou se objevit i zdravotní problémy, které jste dosud nezaznamenali. V takovém případě rozhodně konzultujte saunování se svým lékařem. Finská sauna má nepopiratelně příznivý dopad na zdraví, ale nic se nemá přehánět.

Publikováno: 14. 11. 2019

Kategorie: Relax

Autor: Denisa Palková