Kdo má pravdu a kdo lže

Umíte si představit větší pohodu, než se moci o víkendu pěkně v klidu nasnídat na vlastní zahradě? Žádný hluk velkoměsta, žádní otravní sousedé. Jen vy, vaše oblíbené jídlo, skvělá voňavá káva a překrásná zahrada, která vám dělá radost při každém pohledu na ni! Přesně tohle je důvod, proč jsem kdysi koupil tenhle pozemek a rozhodl se tu postavit malý domek, vybudovat nádhernou zahradu, která mi bude sloužit jako útočiště a zároveň i pracoviště (ano, pracuji z domova a píšu PR články pro PRYard.com/cs/), místo pro relax a klid a zároveň sem budu smět zvát přátele a známé a kromě obdivování mého zahradnického vkusu tu budeme moct pořádat tolik oblíbené grilovací seance. Už nejednou se mi stalo, že některý z mých přátel mě doporučil jako člověka, který designu a zahradám opravdu rozumí a je schopný doslova na zelené louce vytvořit něco, co budou obdivovat lidé široko daleko. Ovšem nemyslete si – tahle schopnost rozhodně nebyla zadarmo. Strávil jsem ohromné množství času nad časopisy s recenzemi a o aranžování a zahradách. Jenže – určitě jste si všimli, že tyhle časopisy nepatří zrovna k těm, které by měly deset stránek včetně obálky. Jsou naopak tlusté a pokud jich odebíráte několik týdně, zanedlouho se v domě nedá hnout a můžete si z nich směle postavit třeba nábytek. Nebo rovnou nový dům. Manželka mě proto nápadně/nenápadně poprosila, zda bych nemohl raději studovat podobné materiály na internetu. Pokud je to možné. Začal jsem tedy více prohledávat internet a šetřit místo a peníze za drahé časopisy.

Nejdříve hledám recenze, až pak nakupuju

Pamatuju se, že jednou jsem hledal recenzi na jedno hnojivo pro novou skalku, kterou jsme se se ženou rozhodli vybudovat na levé straně zahrady. Pročítal jsem hlavně zkušenosti ostatních a v první řadě mě zajímalo, jestli budu muset nějaká hnojiva kombinovat, nebo zda mi bude stačit tady to jedno. Jeden člověk v diskuzi vzápětí odkázal na zajímavý web TestBlog.cz. Odkaz jsem otevřel a nestačil se divit! To je přesně to, co by se mi hodilo. Recenze na všechno možné – od zahrady, nářadí, elektra, až třeba po potraviny nebo kosmetiku. Neuvěřitelné, co vše se dá zrecenzovat. Také mě napadlo, že bych možná měl více přemýšlet při běžných nákupech v supermarketu. Přistihl jsem se totiž, že možná až příliš často nakupuji impulzivně podle hezkého obalu, aniž bych moc přemýšlel, jestli to, co se skrývá uvnitř mi vůbec bude k užitku. Recenze mě přesvědčily, že ne vždy je kvalitní všechno, co se tak tváří.

Práce z domova jako splněný sen

A pokud vás zaujala zmínka o práci z pohodlí domova, vězte, že je dostupná (téměř) pro každého. Konkrétně PR Yard (přečtěte si, jak fungují PR články) sdružuje specialisty napříč různými obory marketingu s inzerenty. Pokud rozumíte sociálním sítím nebo linkbuildingu, můžete zde nabízet své služby. Anebo naopak poptat odborníky, kteří vám pomohou s rozjetím e-shopu či jiného online projektu. Registrace je zdarma a výsledek předčí očekávání.

Publikováno: 03. 09. 2019

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Palková