Jak na malování stěn

Každý se snaží vytvořit útulnou atmosféru ve svém domě a učinit ji krásnou. Rekonstrukce bytu s sebou přináší také změnu barev na stěnách našeho interiéru. Barva byla a zůstává jedním z nejpopulárnějších a také nejlevnějších povrchových materiálů na stěny každého bytu nebo objektu. Kromě praktických výhod moderních dekorativních barev existují i ​​estetické barvy, na trhu existuje velký výběr barev různých typů, barev a textur, takže si jistě vybereme pro každý interiér to, co nám vyhovuje nejvíce. Také si můžeme nechat poradit od odborníků, www.malirstvipraha.cz/, nebo si dokonce mžeme nechat odstín barvy namíchat ve specializovaných prodejnách, www.malirstvipraha.cz/.

Příprava stěn

Povrchy před nanesením barvy by měly být dokonale rovné, protože barva, stejně jako zrcadlo, bude odrážet nejmenší nedostatky. Stěny se musejí dobře očistit od mastnoty,ale i od starého nátěru, protože v případě, že bychom stěny namalovali na starou malbu, www.malirstvipraha.cz/, mohlo by se stát, že by nám po pár dnech či týdnech malba popraskala nebo opadala. Zejména staré stěny vyžadují dokonalou přípravu a v mnohých případech i panelákové stěny potřebují opravu nedokonalostí.

Jaké barvy máme na trhu

Akryl

Složení této barvy obsahuje vodné disperze akrylových pryskyřic. Po aplikaci tvoří tenký ochranný film, který je odolný vůči vlhkosti a mechanickému namáhání. Takový povlak je vhodný i pro místnosti s vysokou vlhkostí, jako jsou kuchyně a koupelny, ale použít je můžeme i ve sklepních prostorách. Výhodou akrylových barev a laků je bezpečnost, díky které je jejich použití v dětských pokojích a ložnicích povoleno.

Latex

Jsou to vodní emulze na bázi latexových kopolymerů, ke kterým se přidávají kaučuky. Jsou odolnější, voděodolné, ale také jsou cenově daleko dražší než ostatní druhy barev. Velmi vhodné jsou například do chodeb škol a školek, protože jsou otěruvzdorné a tady je to určitě potřeba. Velmi dobře vypadají na texturovaných površích. Jejich použití spočívá v tom, že ani při použití tenké vrstvy nedochází ke ztrátě nasycení barevného odstínu, výběr je široký.

Silikon

Tato emulze na bázi silikonových pryskyřic je jednou z novinek na stavebního trhu. Je vhodný nejen pro dokončování stěn uvnitř, ale také pro zdobení fasády budovy, má dobré ukazatele odolnosti vůči mechanickému poškození, ultrafialovému záření, tepelné odolnosti a antiseptickým vlastnostem. Jedinou významnou minus je jeho vysoká cena.

Malířská firma - www.malirstvipraha.cz/

Můžeme se do malování pustit sami nebo oslovíme spolehlivého malíře, který jistě ví, co je potřeba. Na trhu služeb existuje mnoho nabídek malířských firem, www.malirstvipraha.cz/,které mají nejen praktické zkušenosti, ale disponují i potřebným náčiním. V moderním světě malíře s papírovou čepicí a vápnem rozhodně nehledejme! Nápady a fantazii se zde meze nekladou. Existuje celá řada možností, jak mít dobře a dokonalý vymalovaný byt, www.malirstvipraha.cz/, a přitom zůstat moderní.

Publikováno: 10. 11. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Denisa Palková