Bubnové a diskové sekačky na trávu

Na dnešním tuzemském trhu je velmi široký výběr těch nejrůznějších sekaček na trávu. K dispozici jsou lištové žací stroje, rotační sekačky, vřetenové sekačky, krovinořezy, elektrické sekačky, strunové vyžínače, bubnové a diskové sekačky. Dnes vás v krátkosti seznámíme s bubnovými a diskovými sekačkami.

Bubnové sekačky

Nač jsou bubnové sekačky dobré? Bubnové sekačky jsou určitě dobré všude tam, kde máte rozsáhlý trávník. Bubnové sekačky disponují třemi až čtyřmi noži na bubnu, které jsou vedeny prostřednictvím vypouklého disku. Bubnové sekačky tak skvěle kopírují terén, takže nemají vůbec žádný problém se zpustlými a zaplevelenými trávníky. Výška sečení je zhruba okolo 40 milimetrů. Sečená tráva je odhazována stranou, let řídí plastový nebo plechový kryt bubnu. Bubnové sekačky sekají trávu do velmi úhledných a přesných řádků, takže estetika vykonané práce je velmi uspokojivá. Většina typů bubnových sedaček je velmi dobře skladná, takže se bez problémů vejde do kufru vozu. Ovládání sekačky je velmi jednoduché, takže sečení trávy zvládne každý. Pokud budete mít na bubnové sekačce ještě pojezd, můžete ve složitějších a obtížnějších terénech bubnovou sekačku ovládat i jednou rukou. Celkově jsou bubnové sekačky docela lehké, takže jakákoliv manipulace a přenášení sekačky nebude vůbec těžká práce.

Diskové sekačky

Diskové sekačky pro změnu nemají žádný buben, ale jenom disk. Tento typ sekačky se hodí zejména pro velmi nerovné a hrbolaté terény a podobně jako bubnové sekačky velmi dobře kopírují povrch trávníku. Drobnou nevýhodou diskových sekaček je to, že při sečení trávy odhazují do poměrně značné vzdálenosti různé kousky dřeva nebo malé kamínky či pevné části květin a rostlin. Z tohoto důvodu je sečení diskovou sekačkou nebezpečné pro lidi, kteří se pohybují příliš blízko sečení.

Publikováno: 25. 09. 2012

Kategorie: Zahradní nářadí a technika

Autor: Denisa Palková