Proč zastřešit bazén? Budete se koupat déle a v čistější vodě!

Bazén slouží nejen pro vodní radovánky v horkých letních dnech, ale také pro udržení dobré fyzické kondice. Postupně se stává neoddělitelnou součástí každého moderního bydlení. S příchodem zimního počasí se jako nejideálnější nabízí vybudování vnitřního bazénu, s nímž si můžete užívat koupání po celý rok. Ale pouhé zastřešení bazénu vám může prodloužit koupací sezónu o několik měsíců. V dnešním článku se podíváme na výhody a možnosti zastřešení bazénů.

Koupání od dubna do října

Zastřešení bazénu vám prodlouží koupací sezónu od dubna do října. Také chrání bazénovou vodu před znečištěním a snížíte zastřešením bazénu i spotřebu energie, která je nezbytná pro jeho vytápění. Navíc ochráníte bazén proti povětrnostním vlivům, UV záření a během zimního období i proti vzniku škod. Ať už se vám zalíbila jakákoliv technologie řešení, vyhledejte odborného dodavatele, který vám udělá zastřešení bazénu na klíč.

Metody zastřešení bazénu

První a asi nejoblíbenější variantou je posuvné zastřešení, které se často instaluje zároveň s montáží nového bazénu. Ale lze toto zastřešení doplnit i na bazén, který už máte na zahradě. Stěny jsou vyrobené z polykarbonátu a jsou charakteristické UV ochranou. Díky těmto vlastnostem poskytuje zastřešení bazénu maximální tepelně izolační vlastnosti a navíc je využito solární energie. Na trhu je k dostání posuvné neboli segmentové zastřešení mnoha velikostí a tvarů.

Dalším typem je přenosné zastřešení, které slouží jak pro zapuštěné, tak i nadzemní bazény. Přenosné zařízení je typické svými hned několika výhodami. Chrání vodu před nečistotami a zajišťuje delší koupací sezónu, protože vždy je díky zastřešení bazénová teplota o pět až sedm stupňů teplejší. Konstrukce je lehká a snadno se skládá. Můžete ji tedy bez jakýchkoliv problémů přemístit.

Přenosná zastřešení jsou vyráběna i v kruhovém či oválném provedení a v různých rozměrech. Na svůj bazén tedy lehce najdete zastřešení, díky němuž se budete moct koupat i daleko za hranice hlavní letní sezóny. 

Publikováno: 11. 10. 2012

Kategorie: Bazény

Autor: Denisa Palková