Ozdravení těla i duše, to je finská sauna

Jistě znáte i třeba z filmů a seriálů ty klasické modely saun, kdy jsou všude oblaka páry a někdo polévá naběračkou rozpálené kusy kamene. Finská sauna však nabízí dva modely saunování. Buď tento, nebo naprosto suchý, kdy kameny do styku s vodou vůbec nepřijdou a jen zahřívají prostor. Tzv. vlny páry lze vytvářet ručně poléváním kamenů vodou, nebo se o to může postarat automatika – finská kamna, která si hlídají vlhkost i teplotu vzduchu a postupně „dopařují“.

Na míru vašemu tělu, domovu, vkusu a potřebám

Jestli váš možnost finské sauny a jejích více možnosti zaujala, stačí velmi jednoduše kontaktovat naši firmu a domluvit se na navržení stavby přímo pro vaše prostory. Tak, aby vyhovovala vašim podmínkám, specifikacím a krásně zapadla. Naši lidé prozkoumají cílové místo, tedy dům, byt nebo chatu, a navrhnou ideální řešení. To spočívá v kombinaci tvarů, materiál§ a případných doplňků finské sauny. Můžeme například přidat i terapii nebo velmi oblíbené prosklení prostoru. Finské sauny produkujeme a stavíme výhradně v rámci České republiky a výlučně ruční výrobou. Pro zajištění opravdu špičkové kvality celého servisu je na místě staví osoby, které saunu přímo vyráběly.

Benefity pro celé tělo...i mysl

V dnešní době už se finská sauna zažila jako zřejmě nejznámější místo pro saunování. Při správné míře je celý proces velmi prospěšný organismu po všech stránkách - jak fyzické, tak psychické. Změna teplot posiluje termoregulaci a pocení vyplavuje z těla toxiny, kterých člověk v městském prostředí nachytá denně víc než dost. Pokud vás trápí prokrvení končetin nebo nízký krevní tlak, pak je sauna výborné místo k eliminaci tohoto problému. V rovině psychické pohody vyplavuje saunování endorfiny, tzv. hormony štěstí, jejichž přítomnost v těle působí zase na další složky. Člověk se tak obecně cítí lépe, zbaví se stresu a opravdu se uvolní, saunování zlepšuje i spánek. Naše firma nabízí domácí i venkovní modely finské sauny.

Všeho moc škodí v každém ohledu

Saunování má na tělo hodně pozitivních účinků. Každý se ovšem může změnit ve zdravotní problémy, pokud člověk pobyt ve finské sauně přežene. Ideální teplota prostoru je doporučena na 90 – 100 stupňů Celsia a vlhkost někde nad 20%. Pokud se saunou začínáte, pobývejte uvnitř klidně jen několik minut. I tehdy, když už jste tam víckrát, je doporučen pobyt v rozmezí 5 – 15 minut naráz. Nikdo přitom neříká, že si nemůžete dát několik „kol“ za sebou. Před koupí sauny si rozhodně saunování někde vyzkoušejte. Na každého působí změny teplot a teplotní extrémy trochu jinak. Proces u vás může odhalit i zdravotní problémy, které vám dosud nebyly známy. V takovém případě samozřejmě proberte vše se svým lékařem. Je také zajetým mýtem, že ochlazení má být skokové - ne, po saunování se ochlazujte pozvolna ve sprše nebo bazénku. Pro necvičený organismus je to vždycky šok, takže opravdu krok za krokem.

Publikováno: 14. 11. 2019

Kategorie: Relax

Autor: Denisa Palková