Vytvořte si zahradu ve středomořském stylu

Tento styl je vskutku zajímavý hlavně díky jeho nepravidelnosti a možnosti jej stále barevně obměňovat. Výše uvedený styl je velmi vhodný pro lidi, kteří jsou milovníci květin a rádi tvoří. Hojně se využívá ve Španělsku, Itálii, Francii, zkrátka v jižní Evropě.

U nás je to také možné!

Pravdou je, že i u nás v Česku můžeme tuto zahradu mít (ačkoliv k tomu nemáme ty nejlepší podmínky) a mnohdy to nemusí být ani tak těžké, spíše je to zábava a hlavní roli hraje fantazie, kterou do tvoření zahrnete. Tento styl může vypadat různě, ale má také i jistá pravidla a zásady.

Jak začít

Základem jsou dlažební cestičky a štěrk, kolem kterých budou postupně vysázeny různé rostliny, u nás především v okrasných květináčích. Základem těchto rostlin je modrofialová barva. V našich podmínkách je důležité, abychom volili mnoho trvalek, které jsou přizpůsobivé našim podmínkám. V popředí by měly být rostliny nízkého vzrůstu (nejlépe se stříbrnými listy), většinou hodně barevné. V zadu naopak větší rostliny a různé jehličnany (vhodné jsou borovice).

Tento styl také charakterizuje nějaké jezírko s vodotryskem, voda tedy pouze ve formě vodních nádrží, pokud máme trvale zamokřenou půdu je vhodné, když vytvoříme drenáž. Dále je vhodný vytvořit si letní stín pro posezení a nebo rovnou nějaký přístřešek, který by byl částečně ze dřeva a částečně z kamene, což vytvoří tu správnou středomořskou atmosféru.

Na tuto zahradu můžeme také použít různé jednoleté rostliny, které vybíráme podle ročního období, nebo podle našich nálad. U tohoto stylu je pouze důležité, abyste se drželi jistých barev, jinak je mnoho věcí necháno na vaší tvořivosti, což si získává stále větší oblibu u milovníků zahrad.

Přidat komentář