Udírna patří do zahrady

Pokud si chcete pochutnat na uzeném lososu nebo třeba masu a sýru, není nic jednoduššího než investovat do vlastní udírny. Současný trh je navíc rozmanitý a vybrat si můžete hned z několika různých řešení. Stejně jako u grilů, tak i u udíren existuje několik topných prostředků. Jakousi klasikou jsou jednoznačně udírny na dřevo a dřevěné uhlí, nicméně jsou k dostání i moderní alternativy na plyn a elektřinu. Odlišují se nejen bezpečností, ale i náročností na manipulaci či cenou. Šikovný kutil si však dokáže vybudovat udírnu svépomocí, potřebuje jen vhodné součástky.

Udírnu si postavíte svépomocí

Primárním účelem udírny je proměnit nasolené a naložené maso na uzenou pochoutku. Stavba udírny přitom není náročná, navíc si můžete ve specializovaných obchodech zakoupit rovnou sady, které vám realizaci výrazně usnadní a urychlí. V první řadě si ujasněte, kam udírnu postavíte, protože produkovaný kouř by neměl obtěžovat sousedy. Udírna potřebuje dostatek manipulačního prostoru okolo, neboť je nezbytné někde uskladnit dřevo, stejně tak se neobejdete bez odkládací plochy. Otázkou také zůstává, jestli má být udírna klasická, nebo krbová. Právě druhá zmíněná je praktičtější, neboť se chlubí širším využitím.

Co potřebujete na stavbu udírny?

Šamotové desky, cihly, žárovzdorné malty, udírnová dvířka, grilovací rošty i teploměry. Jedná se o prvky, které jsou žádoucí pro stavbu udírny. Všechny uvedené náhradní díly najdete na webové stránce Kamnarina.cz, kde jsou k zakoupení praktické sety i spojovací materiál a další. Vybudovat si můžete rovnou zahradní kuchyň s velkolepou udírnou v kombinaci s grilem, což je však už lepší svěřit do rukou profesionálů, aby byl výsledek vyhovující i po designové stránce. Specialistou je třeba Kamnarstvi-Konig.cz. Budete nadmíru spokojení s tím, co si pro vás profesionál připraví. Profíci vám postaví  vše dle vašich představ. Cena za realizaci vás ale asi překvapí - běžně se pohybuje ve statisících. Pokud chcete ušetřit a zároveň máte šikovné ruce, pořiďte si vše potřebné v eshopu kamnarina.cz a pusťte se do stavby svépomocí.

Publikováno: 13. 05. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Palková

Tagy: jak postavit udírnu | stavba udírny | udírna na zahradě