Jak vybrat šicí stroj

Vybrat si šicí stroj vypadá jako poměrně jednoduchá věc, ale… Věděla jsem, že chci značku Brother, tak jsem koukla na internet a k mému překvapení jsem zjistila, že nabídka je opravdu veliká, což mi dost zamotalo hlavu. No zase na druhou stranu rozhodla i cena. Hledala jsem stroj kolem 5 tisíc korun. V této cenové hladině má Brother pořád asi 4 různé modely, mohla jsem si vybrat, jestli chci elektronický nebo mechanický šicí stroj a řešila jsem i design stroje. Po dlouhém váhání a procházení parametrů a recenzí jsem si vybrala mechanický šicí stroj Brother BN27. Na první pohled mě zaujal vínově červený atraktivní design stroje. Prostě je to sympaťák!

Také jeho vlastnosti mi vyhovují - nastavitelná šířka i délka stehu, kdy si plynule reguluji šířku cikcaku i hustotu stehu. Také můžu rovný steh šít v jakémkoliv místě patky – vlevo, uprostřed nebo vpravo – vždy podle toho, jak potřebuji. Stroj má volné rameno pro šití nohavic a rukávů, automatické šití knoflíkové dírky na jeden krok, kdy stačí vložit do patky knoflík a dírka se ušije naráz přesně ve velikosti knoflíku. Jeden z hlavních parametrů pro mě bylo, aby stroj byl tichý. Přeci jen bydlíme v paneláku a já chci šít i večer a nerušit při tom sousedy. Tichý rotační chapač tohoto šicího stroje je přesně to, co jsem hledala.

[gallery columns="2" size="large" ids="445,446"]

Už hůř vidím, takže automatický navlékač nitě do jehly je báječný pomocník a jako bonus má šicí stroj jasné LED osvětlení, takže na práci dobře uvidím i večer. Pro mě to byla jasná volba a už se těším, až na něm budu šít.

Publikováno: 06. 03. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Palková