Tipy, jak vybudovat domácí wellness. Užijte si relax i v pohodlí domova

I když jsou wellness centra stále zavřená, to neznamená, že si nemůžete dopřávat odpočinek i u vás doma. Naopak můžete - stačí, když si doma zařídíte takové privátní wellness, jehož součástí bude nejen vířivka, ale také luxusní sauna, kde vypotíte veškeré starosti a stres.

Domácí wellness s sebou nese celou řadu výhod. Patří k nim předně absolutní klid nebo maximální soukromí. Už se nebudete muset sebevíc ostýchat, nebudete trávit čas ve vířivce se zcela cizími lidmi. Kromě jiného si vytvoříte wellness sobě na míru jenom s prvky, ve kterých je vám dobře a které sami užijete. Přístup k nim budete mít čtyřiadvacet hodin denně a nebudete platit vstupné. A to se vyplatí, nemyslíte?

Vybudovat si vlastní wellness není nic těžkého

Mýlí se ten, kdo si myslí, že vybudovat si vlastní wellness je těžká záležitost. Nákladnější možná, ale těžká nikoliv. Stavby domácí oázy klidu se rozhodně nemusíte obávat. Z počátku je to navíc jenom o srovnání svých priorit a cenového rozpočtu. Až budete mít stanovený finanční rozpočet, poté se zaměřte na konkrétní prvky a jejich ceny. Vyberte si vířivky, sauny nebo jiné prvky wellness, které chcete u sebe doma mít.

Po pořízení už následuje jenom montáž jednotlivých prvků a jejich zprovoznění. Nejedná se však o nic náročného, zanedlouho jednotlivé prvky vašeho domácího wellness budete moct vyzkoušet na vlastní kůži.

Firma Eurowellness doporučuje vířivky pro rodiny od značky Villeroy & Boch, které využijete po celý rok. Doba pandemie sice komerčním wellness zařízením nepřeje, ale to je právě doba na renovace a modernizace, kde jsou trendem nejen venkovní vířivky, ale třeba i Jacuzzi.

O vířivky i sauny správně pečujte

Pokud jste se rozhodli zvýšit kvalitu vašeho bydlení tím, že si do příbytku pořídíte domácí wellness, měli byste mít na paměti, že se o jednotlivé produkty musíte řádně starat. Vířivka ani sauna není úplně bezúdržbová, i když platí, že čím kvalitnější produkt si pořídíte, tím méně starostí s ním budete mít.

Stejně jako péči pak nepodceňujte pravidelné kontroly nebo případný servis, abyste tak zajistili dlouhou životnost vaší nově vybudované oázy klidu.

Publikováno: 27. 01. 2021

Kategorie: Zahradní stavby a nábytek

Autor: Denisa Palková