Roušky nestačí. Důležité je posilování imunity!

Posílení imunity je běh na dlouhou trať a ovlivňuje něj množství faktorů a změn životního stylu, které možná budete muset udělat. Kromě užívání výživových doplňků se dá imunita posílena i přírodní cestou. Vaše tělo bude již po několika dnech silnější a odolnější vůči virům a onemocněním - včetně obávaného koronaviru. Společně se specialistou na pěkné roušky - e-shopem Rouskoshop.cz - pro vás máme několik tipů, jak posílit imunitu. Začít můžete hned.

Dostatek spánku

Spánek a imunita jsou úzce propojeny. Nedostatečný nebo nekvalitní spánek může mít za následek vyšší náchylnost na nemoci. Pokud máte problémy se spánkem, zkuste hodinu před spánkem omezit čas na smartphonu, notebooku či u televize. Modré světlo vyzařované moderními technologiemi může narušit váš denní rytmus nebo přirozený cyklus spánku a těla. Kolik byste měli spát? Dospělí by měli spát každou noc minimálně 7 hodin. Dospívající potřebují 8 - 10 hodin spánku a mladší děti a kojenci až 14 hodin. Tip: V Rouškoshopu sežnete roušky pro děti s krásnými potisky. V nabídce nyní nechybí ani povinné respirátory.

Pijte šťávu z aronie

Aronie díky svému vysokému obsahu vitamínů, antioxidantů a bioflavonoidů dokáže posílit a podpořit váš imunitní systém. Kyselina ellagovou a myricetín v extraktu z plodů aronie dokážou chránit před virem chřipky. Šťáva z aronie má i další blahodárné účinky na zdraví organismu a prý dokáže porazit i rakovinu! Zařaďte šťávu z aronie do svého každodenního jídelníčku.

Otužování ve studené sprše

Dopřejte si několik vteřin studené sprchy a výsledky vás překvapí. Studená sprcha zvyšuje množství bílých krvinek v těle. Tyto krvinky chrání vaše tělo před nemocemi. Vědci se domnívají, že tento proces souvisí se zvýšenou rychlostí metabolismu, která stimuluje imunitní odpověď. Stojí to za vyzkoušení.

Jezte více zdravých tuků

Zdravé tuky, jako jsou tuky, které se nacházejí v olivovém oleji, avokádu, ořechách a rybách, mohou zvýšit imunitní odpověď těla na patogeny. Ochrání tak tělo před virem a dokáží snížit zánět.

Věnujte se pohybu

I když dlouhodobé intenzivní cvičení může potlačit váš imunitní systém naopak mírné cvičení ho může povzbudit. Pravidelné a mírné cvičení může navíc zmírnit zánět a pomoci vašim imunitním buňkám pravidelně se regenerovat. Mezi příklady mírného cvičení patří rychlá chůze, stabilní cyklistika, jogging, plavání a lehká turistika. Většina lidí by se měla takto hýbat minimálně 150 minut týdně.

Publikováno: 18. 03. 2021 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Palková