Pravý Angličan

Mnoho lidí si myslí, že je nesmírně těžké mít trávník v anglickém stylu. Opak je ale pravdou. Pouze nesmíte zanedbat přípravu a první týdny péče o tento trávník. Pak už jde vše hladce a vy se můžete kochat dokonalým trávníkem, jaký jste si přáli vždy mít.
Jak začít?
Základem je mít dobře připravenou půdu, na kterou následně budeme zasévat trávní osivo. Je nutné, abychom půdu, kde chceme tento trávník, nejprve důkladně zorali a posbírali veškeré větší kameny nebo zbytky po stavbě (kousky betonu, cihly, dřevo a podobně). Máte-li jílovitou půdu je dobré, abyste přidali do této půdy trochu písku, který půdu vylehčí. Následně přidáme substrát, srovnáme půdu, zavlažujeme jí a srovnáme lehkým válcem.
Následuje osívání
Na osívání je důležité, abyste si vyhledali vhodnou dobu a to buď začátek jara nebo začátek podzimu. Pokud chcete mít opravdu nádherný anglický trávník je potřeba, abyste nešetřili na travním osivu a koupili si dražší. Na osev je vhodné počkat si na nedeštivý a bezvětrný den, aby nebyly problémy. Samotné osívání má 3 fáze. V první naberete asi 1/3 osiva z celkového množství a oséváme sypačem pouze jednosměrně. Následně vezmeme nějaké železné hrábě a zahrabeme asi 1 cm do půdy. Poté vezmeme další 1/3 osiva a budeme ji sít kolmo k předešlému osívání (tzv. do kříže). Opět zahrabeme. Následně použijeme poslední osivo a zasejeme ho tak jako poprvé a zahrabeme. Poté můžeme opět použít lehký válec a přejet jím po této půdě. Jakmile máme zaseto, tak každý den tuto půdu zaléváme tak, aby byla půda neustále vlhká. Po 2 týdnech by měla začít růst první tráva. Pokud nezanedbáte žádné důležité body, tak se vyhnete možným komplikacím, které by mohly následovat.  

Publikováno: 06. 11. 2012

Kategorie: Pěstování a péče o zahradu | Zahradní stavby a nábytek

Autor: Denisa Palková