Na kolik vás vyjde přímotop?

Nabídka topidel je neuvěřitelně široká – najdete v ní přístroje s různým výkonem, vlastnostmi, a tedy i způsobem využití. Jednotlivé přímotopy se samozřejmě liší také cenou.

Topidla do 2 000 aneb „low cost“ řešení

Máte k dispozici nejvýše pár tisícovek? Nejlevnější topidla v kategorii do cca 2 000 Kč zastupují menší konvektory a infrazářiče včetně halogenových. Za málo peněz lze také pořídit keramický topný panel, který může přijít vhod při občasném vytápění menších až středně velkých prostorů. Obvykle jde o poměrně lehká a mobilní zařízení, u kterých je ovšem nutno počítat s vysokou spotřebou energie. Kvalita je diskutabilní – obecně platí, že nejlevnější topidla nemají dlouhou životnost.

Střední třída aneb topidla do 6 000 Kč

S větším rozpočtem rostou u možnosti výběru. Máte-li k dispozici částku kolem 6 000 Kč, pravděpodobně si vyberete model, který vám bude vyhovovat z hlediska rozumných provozních nákladů. Kromě výše zmíněných typů jsou v dané cenové relaci k mání i topidla propan butan.

Profesionální topidla

Kategorie dražších topidel je určena pro každého, kdo hledá řešení pro každodenní nebo pravidelné vytápění prostorů a nehodlá dělat kompromisy vůči kvalitě nebo spotřebě. V praxi samozřejmě záleží na konkrétním typu, obecně však platí, že dražší přímotopy nabízí mnohem více muziky než levnější zařízení. Jedná se o vyšší investici, která se většinou vyplatí. Pokud si s výběrem přímotopu nejste jistí, obraťte se na specializovaného prodejce eprofi.cz. Nasměruje vás na správný model (my doporučujeme topidla master) a pomůže i v případě výběru vysoušeče vzduchu či jiného zařízení z nabídky.

Publikováno: 10. 10. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Palková